Značka

Historie Rosických těstovin se začala psát v roce 1867, kdy rodina Kellnerových koupila mlýn v moravském městě Rosice. Od samého začátku firma vzkvétala a stala se významným dodavatelem těstovin v Čechách i v Rakousku. Mnohé postupy se od té doby změnily, ale 100% přírodní suroviny, poctivá práce a úcta k tradicím jsou hodnoty, jimiž se pyšníme dodnes. S vášní nastřádanou za více než sto let se věnujeme pšenici – základní, ale i zásadní surovině z naší země. Vážíme si také tvrdé práce farmářů, kteří pšenici pěstují.

Unikátní bílá kaple Nejsvětější Trojice, jež po tři sta let neodmyslitelně patří k městu Rosice, korunuje i naše logo. Vzdáváme tak hold našim kořenům i lidem, kteří se zasluhují o výrobu Rosických těstovin.

Historie značky

Jsme rádi, že se s vámi můžeme podělit o ukázky historických materiálů, které jsou úzce spojeny se zpracováním pšenice na Moravě a s vývojem značky Rosické těstoviny.

V roce 1867 koupili mlýn v Rosicích pánové Albert Loewenstein a David Kellner. Ti ho přestavěli na parní pohon a uvedli do provozu v roce 1869. V této době zpracovával mlýn měsíčně 100 vagonů obilí, které dodával nejenom do Čech, ale i do Rakouska. V roce 1921 mlýn modernizoval architekt Ernst Wiesner. Německá okupace znamenala pro židovskou rodinu Kellnera těžkou ránu.

Historické pohlednice

Pohlednice Rosice

Pohlednice z Rosic

Pohlednice z Rosic

Pohlednice z Rosic

Pohlednice z Rosic

Historické obaly

Makaroni Kellner

Rosické spaghetti

Široké nudle

Linecké těsto v prášku s kokosem

Knedlíky

Knedlíky

Flíčky

Nudle

Hvězdičky

Vaječné těstoviny

Vaječné těstoviny

Vaječné těstoviny

Vaječné těstoviny

Sladké pokrmy

Těstoviny v kuchyni

Těstoviny

Strouhanka

Vaječné těstoviny

Krupička dětská

Široké nudle

Široké nudle


Copyright © Europasta SE 2012  |  Cookies  |  info@europasta.eu